Zabawki, które stymulują rozwój dziecka

Posted on 29/01/2018 12:30pm

Obecnie oferta producentów zabawek dla dzieci robi wrażenie, toteż wybór tej najlepszej bywa niełatwy. Sam atrakcyjny wygląd czy wywołanie zachwytu u malucha nie jest podstawowym kryterium jakim należy się kierować. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?


Przede wszystkim musi być dostosowana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, odkrywają otaczającą ich przestrzeń poprzez dotyk, słuch i wzrok. Dlatego zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są cudownie kolorowe, ciekawe i wymyślone tak, by wspierały i przyspieszały rozwój dziecka, doskonaliły jego sprawność w małych rączkach i aby w ten naturalny sposób dawały mu wielką uciechę. Duża część zabawek posiada wiele ruchomych elementów, dzięki czemu zabawa nigdy nie powieje nudą - polecamy. Takie zabawki mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata albowiem to przecież poprzez zabawę nasza pociecha przyswoi naukę liczb a także identyfikacji kształtów i kolorów.
zabawka
Author: Richard, enjoy my life!
Source: http://www.flickr.com


Dziecko w wieku przedszkolnym musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe czy muzyczne stanowią są wyzwaniem, które wiąże się ze zdobywaniem nowych sprawności. Pamiętając o tym, prezenty takie jak plastelina, wycinanki, piłki czy hulajnogi sprawdzą się zawsze, wszak są ”zestawem obowiązkowym” każdego przedszkolaka! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko poznaje reguły jak grać w gry edukacyjne oraz, zaczyna współpracować w grupie - więcej tutaj.


To idealny monet, by postarać się o bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. emocjonujące gry – planszowe i zespołowe. Nauka przegrywania i radość nie tylko z pokonania przeciwnika ale i gry zespołowej, jest bardzo ważną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mało ciekawa jest wówczas gra.

Kupując zabawkę, należy też zadbać o to by była pozbawiona niebezpiecznych detali. Poza tym musi być wykonana z nietoksycznych materiałów. By mieć pewność, iż zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia, najbezpieczniej sprawdzić jej atesty.

Tags: dzieci, wiek przedszkolny