Zabawki interaktywne i gadżety dla niemowląt – co kupić, by sprawić radość maluszkowi i pomóc rodzicom

Posted on 05/03/2019 7:29am

Często już przed urodzeniem się oczekiwanego maluszka dziadkowie i znajomi rozważają, jakie prezenty i gadżety najbardziej ucieszą nowego człowieczka. Omiatają wzrokiem regały w hipermarketach w poszukiwaniu czegoś szczególnego i nieszablonowego. Podczas gdy maluchowi przez parę miesięcy wystarczają najprostsze zabawki jak gryzak czy piłka.

zabawki edukacyjne
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o zabawki edukacyjne dla dzieci, w tym momencie na rynku asortyment jest wręcz przytłaczający. Duża część nowoczesnych zabawek błyszczy się na różne kolory, odtwarza piosenki, porusza się i przemawia do nas z regałów w sklepach. Niektóre niełatwo ominąć obojętnie, szczególnie, jeśli zależy nam na prawdziwie oryginalnym prezencie dla małego brzdąca. Z reguły jednak wychodzi na jaw, że maluch przez pierwszy okres swojego życia nie jest zainteresowany przez interaktywne zabawki, a skupia się na zwykłych i poręczniejszych małych przedmiotach, jak gryzaki, łyżki czy grzechotki.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną emocjonującą pozycję? Jeżeli tak, to naprawdę zalecamy ten tekst (http://www.pischool.pl) - kliknij a się nie zawiedziesz.

Z tej przyczyny warto nieco przełożyć zakup interaktywnego pianinka lub szczekającego plastikowego pieska na rzecz prostszych alternatyw. Zabawki edukacyjne dla dzieci charakteryzują się tym, że uczą tylko wtedy, gdy dziecko rzeczywiście jest w stanie i ma chęci się nimi zainteresować.

LepszymBardziej trafionym pomysłem na podarunek dla nowonarodzonego dziecka będzie to, co sprawdzi się w praktyce i pomoże rodzicom, a przez to także dziecku. Dla rodziców zmuszonych podróżować z niemowlakiem świetnym pomysłem będą łóżeczka turystyczne dla dzieci. Są praktyczne, niewielkie, łatwo się składają i zajmują niewiele przestrzeni w aucie. Łóżko takiego rodzaju zapewnia dziecku nie tylko ciche i wygodne miejsce do spania, ale także bezpieczną przestrzeń do harcowania, pełniąc funkcję kojca.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są obecnie tak popularnym produktem, że nie stanowi problemu kupienie dobrej jakości łóżeczka w pierwszym lepszym supermarkecie, lub też zamówienie wybranego modelu w Internecie.