Z jakiego powodu dzieci uwielbiają zabawę zabawkami, opis zalet zabawek drewnianych.

Posted on 12/02/2018 4:22pm

Dzieci bardzo lubią się bawić zabawkami, to wiedzą akurat bardzo dobrze zarówno sami rodzice, jak również dziadkowie czy chrzestni. Przecież nie bez przyczyny co roku są miesiące, w których ilość oferowanych zabawek wzrasta kilkukrotnie. Przede wszystkim tu będzie mowa o świątecznym czasie, w czasie jakiego będą aż dwie blisko siebie leżące okazje, czyli Gwiazdka i Mikołaj. Liczba zabawek, jaka wtedy zostaje sprzedawana jest w niektórych sklepach dużo większa niż przez pozostałą część roku.

zabawki dla dzieci
Author: Drewniaczek.eu
Source: Drewniaczek.eu
A przecież dochodzi do tego jeszcze pierwszy czerwiec, imieniny czy urodziny, jakie na szczęście każde dziecko będzie miało w innym czasie. Jak więc widać okazji na to, aby podarować maluchowi jakiś miły prezent nie brakuje, istotne powinno jednak być, co się daje. Wiele osób uważa, że zabawkami trudno sobie zrobić krzywdę i są one bezpieczne, jednak nie w każdym przypadku tak właśnie jest. Niezwykle ważna jest ich odpowiednia jakość wykonana i zastosowane materiały, a z tym niestety dość różnie bywa, zwłaszcza wśród importowanych.

odbitka - zabawa
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, jednymi z bardzo polecanych typów zabawek, uważanych za bardzo kreatywne i bezpieczne, są zabawki z drewna. Rzecz jasna trzeba tu również pilnować zasady, że nie mogą się nimi bawić dzieci poniżej trzeciego roku życia, zwłaszcza jeśli będą pośród nich drobniejsze elementy. Dobrze wykonane zabawki z drewna będą niezwykle wytrzymałe i trwałe, a poza tym dają dużo możliwości kreatywnej zabawy. Z pewnością nie popękają, co często się spotyka w przypadku tanich chińskich produktów, często niestety spotykanych w wielu sklepach. Jeżeli producent zabawek zastosował do tego ekologiczne farby, a przy naszych producentach musiał to zrobić, to bez żadnej obawy można takie tory albo klocki dawać maluchom do zabawy.

Być może wiele osób powie, że drewniane zabawki są dla nich zbyt kosztowne i jednak wolą zakupić coś z chińskiego plastiku. Rzeczywiście ceny zabawek drewnianych nie są niskie, lecz za to należy pamiętać, że rzeczywiście sporo one mogą wytrzymać.