Z jakich powodów się pojawia szaleństwo w sklepach papierniczych na przełomie sierpnia i września.

Posted on 02/03/2019 7:33am

Końcówka sierpnia i początek września to okres, kiedy w każdym sklepie znaleźć można ogromną ilość długopisów, pisaków, zeszytów i wielu innych szkolnych przyborów.

Tak naprawdę w rozmaitych hurtowniach i sklepach dostępne one będą praktycznie przez cały czas, jednak właśnie początkiem września będzie przypadał najgorętszy okres ich sprzedaży. Doskonale mają tego świadomość właściciele różnego rodzaju marketów, w których są wydzielane specjalne stoiska, na jakich znajdować się tylko będą przybory do szkoły. Ten szał zakupów trwa raptem dwa lub trzy tygodnie, potem wszystko wraca do normy. A jeśli czegoś zabraknie, to już na spokojnie odwiedzić będzie można pobliski sklep z artykułami papierniczymi. Za to w sierpniu i wrześniu nastawić się trzeba na to, że tego typu zakupy będą robić wszyscy, więc po pierwsze może w pewnej chwili czegoś braknąć, a po drugie będą spore kolejki. Niektóre sklepy dodatkowo w tym okresie delikatnie podnoszą ceny, co przy ogromnej ilości rozmaitych produktów można bardzo łatwo przeoczyć.

A do zakupienia będzie w praktyce mnóstwo drobnych przyborów i drobiazgów, bez których uczeń nie dałby sobie rady na lekcjach. Co ciekawe, im dziecko jest starsze, tym mniej różnych przyborów potrzebuje, w praktyce to najwięcej chyba trzeba ich kupować dla dzieci na początku podstawówki. Podstawą wyposażenia wszystkich uczniów powinien być odpowiedni piórnik, w którym wszystko co niezbędne się zmieści.

długopisy, przybory szkolen
Author: Dave
Source: http://www.flickr.com

Tak więc na pewno powinny się w nim znaleźć pióro, ołówek, pisaki i farbki. Ich zestaw może się zmieniać w zależności od wymagań, ale przynajmniej po parę powinno się jednak przy sobie mieć. Do tego koniecznie gumka do mazania i coraz popularniejszy wśród wielu uczniów korektor, i będzie prawie wszystko. Można do piórnika jeszcze dołożyć dwa albo trzy naboje do pióra parker, mogą się one przydać, jeżeli nabój w piórze zostanie opróżniony.

W późniejszych klasach mogą do tego dojść jeszcze dodatkowe przybory, takie jak na przykład kątomierz, cyrkiel czy linijka.