Współczesna edukacja ma swoje wady. O szkolnictwie wyższym słów kilka.

Posted on 06/10/2018 7:19am

Każdy, kto udaje się na studia musi wiedzieć, że czeka go wiele egzaminów, a na zakończenie musi napisać pracę i jeszcze ją obronić. Nie każdy ma predyspozycje pisarskie, lecz przy właściwym przygotowaniu i wsparciu promotora na pewno się uda. Kiedy już będziemy mieli gotową literaturę i przewertujemy lektury, które posłużą nam za podwalinę naszej pracy, trzeba zapisać konspekt.

Najpoważniejszym skutkiem tego stanu rzeczy jest brak estymy dla edukacji i dążenie do zaliczania kolejnych szczebli za każdą cenę. Tutaj ma swoje źródło wszechobecna tolerancja dla oszukiwania na testach czy kolokwiach. Rządzi przekonanie, że liczy się jedynie końcowy efekt, a nie to, w jaki sposób dotrzemy do niego. Podobnie sytuacja przedstawia się jeśli przeanalizujemy pisanie prac (zobacz) magisterskich czy inżynierskich. Pragąc załatwić ten niemiły obowiązek ludzie często popełniają plagiaty bądź zatrudniają kogoś innego, by napisał to za nich. Niektórzy etatowo trudnią się pisaniem czyichś magisterek, a Internet pełen jest ogłoszeń: praca licencjacka (na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc)! Tanio!

cena - migawka
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
płótno - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
To przedstawia się tak, że jak przedstawi się taką pracę, jako napisaną przez nas, to złamiemy prawo. I odnosi się to do przeróżnych typów prac, przykładowo prace licencjackie albo magisterskie. Jednakże nic straconego, bo oferty firm, które mają w ofercie pisanie prac (http://pisanie-prac-po-angielsku.pl/) magisterskich albo licencjackich, odznaczają się tym, że nie jest sprzedawana gotowa praca. Jest natomiast tworzona praca na podstawie jakiej można tworzyć własne teksty. Dość często takie firmy, oprócz samej usługi tworzenia takiej pracy, zapewniają dodatkowe wsparcie w przygotowaniu swojej twórczości. Na przykład może to być znalezienie wartościowych materiałów źródłowych albo też redakcja oraz korekta tekstu. Takie więc działania wraz z przygotowaną dla nas przykładową pracą, są jedynie dodatkową pomocą dla osoby piszącej, dlatego też taka pomoc nie jest złamaniem prawa.

Dla znacznej części studentów kończenie pewnego etapu studiów wiąże się z ogromnym wysiłkiem a także wymaga skupienia się na poszczególnych sprawach. Do nich przynależą przede wszystkim prace dyplomowe, które wyznaczają podstawę pozyskania tytułu naukowego. Jeśli chodzi o prace licencjackie to w dwustopniowym trybie studiów często używane są jako wprowadzenie do pracy magisterskiej. Jest to jednak idealnym wyjściem, jeśli nie modyfikujemy kierunku oraz obszar badań pozostaje ten sam bądź go odrobinę rozszerzamy. Takiego rodzaju prace w dużej części ugruntowują się na teorii oraz własnym rozumowaniu poszczególnych pojęć. Zupełnie odmiennie rozpatruje się prace inżynierskie (sprawdź tutaj), których podstawą jest plan.

Jest to świetny sposób na dodatkowy zarobek, czy nawet podstawowe źródło dochodów, jeśli ktoś rzeczywiście jest w stanie szybko, a przy tym niebanalnie pisać. Kupienie pracy zaliczeniowej wielu osobom wydaje się bez sensu, jednak trzeba pamiętać, że nie każda osoba musi mieć talent do pisania.