Wózeczek uniwersalny i inne gadżety dla dziecka – sprawdź zanim kupisz!

Posted on 21/02/2019 7:28am

Ogólnie rzecz biorąc każdy młody rodzic swoją przygodę z macieżyństwem lub ojcostwem rozpoczyna od jednej obligatoryjnej powinności – zakupu wózka dla niemowlęcia. Niektórzy wertują fora internetowe w poszukiwaniu opinii dotyczących wybranych modeli czy typów. Inni wybierają się do pobliskiego sklepu dziecięcego i bez ogródek nabywają wózek, który pierwszy wpadnie im w oko. Sprawdźmy, co jedni i drudzi powinni brać pod rozwagę przy doborze pierwszego wózka dla swojej latorośli.

Na wstępie powinniśmy zwracać uwagę na jakość wykonania i elementów używanych przyprodukcji. Według starego porzekadła, kto niedrogo kupuje, ten podwójnie kupuje. Lepiej nabyć wózek o wyższej cenie, ale wyprodukowany z wysokiej jakości elementów, jak na przykład wózek Seka, niż ekonomiczny odpowiednik, który po parunastu tygodniach używania nie będzie w dobrym stanie. Dodatkowo, należy przywiązywać uwagę do funkcje dodatkowe wózeczka. Sprawdźmy przed zakupem, czy da się wymienić gondolę na spacerówkę dla większego dziecka, lub też czy jest możliwość wpięcia w stelaż siedzonka do auta. Tutaj znowu przykładem połączenia trwałości z funkcjonalnością może być wózek Seka 3w1, który posiada wszystkie uprzednio wyliczone funkcje.

wózek dziecięcy
Author: X-lander
Source: X-lander
Gdy już jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wózka, możemy zacząć się rozglądać za dodatkowymi, lecz przydatnymi akcesoriami. Najlepiej jest sporządzić listę poczynając od rzeczy najpotrzebniejszych, a kończąc na tych nadprogramowych. Dla matek karmiących na szczycie listy powinny pojawić się: odciągacz elektryczny do pokarmu, zapas wkładek oraz muszli laktacyjnych.

Oczywiście karmić dziecko można także bez potrzeby używania całego zakresu gadżetów, ponieważ jest to czynność naturalna. Jednak doświadczenie wielu mam pokazuje, iż laktacja czasem lubi płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu lub jego zastój będą wymagały wsparcia ze strony laktatora i dodatkowych akcesoriów. Odciągacz elektryczny ma również tańszą alternatywę – odciągacz ręczny. Wybór między tymi dwoma zależy już od indywidualnych preferencji każdej matki.