Pomysły na interesujące wycieczki po Polsce jak i Europie

Posted on 02/02/2018 1:25pm

Wycieczki rowerowe są w ostatnio niesłychanie powszechne. Pasjonaci dwóch kółek co roku pakują plecaki oraz wyruszają w trasę po Polsce albo po Europie. Jeśli mamy ochotę dołączyć do nich, to należy dowiedzieć się, gdzie są najlepsze trasy i jak przygotować się do takiej wyprawy.

Pragnąc przeżyć aktywnie wakacje, powinno się zorientować, czy w miejscu gdzie pojedziemy, można wynająć rowery. Wtedy starczy, że sprawdzimy trasy rowerowe (sprawdź ciekawą ofertę) idące od miejscowości, w której się zameldowaliśmy i już będziemy mieli szansę swobodnie oglądać pozostałe zakątki tych rejonów. Dzięki rowerowi zatroszczymy się o kondycję i ciało, a jeżdżąc bocznymi dróżkami, będziemy posiadali szansę napotkać widoki, których nie zauważylibyśmy jadąc autostradą. Powinno się zaznaczyć, że takie trasy rowerowe zazwyczaj będą dobrze oznaczone oraz utrzymane, więc nawet kilkuletnie dzieci nie będą miały trudów, aby się po nich poruszać. Powinniśmy je sprawdzić prędzej, gdyż wtedy będziemy posiadali możliwość wszystko świetnie sobie obmyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy
Author: Grao Castellon
Source: http://www.flickr.com
Ilość osób preferujących rower jako środek transportu jest spora, dlatego też rośnie również liczba tras rowerowych – w wielu krajach tworzone są profesjonalne trasy rowerowe przeznaczone dla turystów – tym sposobem coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (kliknij aby przeczytać więcej informacji) stają się pomysłem perfekcyjnym na przeżycie wspaniałej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych lepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można znaleźć w Internecie – oczywiście stworzone są rozmaite stopnie trudności, znajdziemy zarówno szlaki łatwe, jak i te wyczynowe, które będą od nas wymagać dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają także dużo więcej adrenaliny. Została stworzona również lista 10 top tras, które zostają najczęściej wybierane przez podróżujących – wśród takich szlaków zauważamy odcinek popularnego Tour de France, położony naturalnie we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla osób o lepszej kondycji, ponieważ wymaga dużo wysiłku. Na samej górze listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych uroczych krajobrazów pełnych pól lawendowych, jednak prawdziwym rajem dla podróżujących uwielbiających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, a sieć tras rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi rewelacyjnie.

Następną istotną rzeczą, jaka musi zostać ustalona przed podróżą jest spis ekwipunku obowiązkowego jakie powinni posiadać uczestnicy. Pozwoli to ustrzec się sytuacji kiedy np. podczas deszczu okazuje się iż ktoś nie posiada kurtki.