Pomagamy przy wyborze wózeczka dla niemowlaka

Posted on 19/01/2018 4:00pm

Wybór właściwego wózka dla dziecka to jedno z wyzwań, przed którym stają pary oczekujące potomka i młodzi rodzice. To właśnie z myślą o ich dylemacie prezentujemy garść wskazówek tyczących się tego, czym się kierować przy zakupie pierwszego wózka dla naszego maluszka.

Pierwsza rzecz, którą warto zrobić nim nabędziemy upragniony model wózka to upewnienie się, że nie jest nam potrzebny wózek podwójny. Krok to właściwie oczywisty w czasach, kiedy badania usg ciąży bywają systematyczne i precyzyjne, jednak niejedna przyszła mama przekonała się, że zbyt wczesna decyzja o zakupie jednoosobowego wózka została zweryfikowana przez wydaną na świat parę bliźniaków. W przypadku, gdy bliźniactwo wam nie grozi, warto zacząć się rozglądać za wózkami zaprojektowanych dla jednego dziecka. Wybraliśmy trzy główne parametry, którymi dobrze jest się kierować przy doborze wózka dla niemowlaka: lekkość, wytrzymałość i funkcjonalność (zobacz atrakcyjną ofertę -).

fotelik dla dziecka
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com

Wasz wózek nie może dużo ważyć nie z uwagi na dziecko, które będzie w nim jeździło, lecz głównie po to, aby uprościć ubsługę jego dorosłemu użytkownikowi, czyli mamie. Częstokrotnie wyczerpana ciążą i połogiem młoda mama wymaga maksymalnej wygody i jak najmniejszego obciążenia przy prowadzeniu, wciąganiu, zjeżdżaniu czy składaniu wózka. Najlepiej więc zatroszczyć się o jej krzyż i ogólną kondycję i kupić wózek wyprodukowany z lekkiego, lecz mocnego plastiku, dla przykładu wózek quinny. Nawiązując do trwałości warto dodać, że gatunek surowców, z których wytworzono wózeczek ma ogromny wpływ na długowieczność naszego pojazdu. Dobrze jest w tej sytuacji wykazać się domyślnością i ulokować większy kapitał w droższy wózek quinny, ale o lepszej jakości komponentach, ponieważ może on posłużyć nie tylko obecnemu dziecku, ale także waszym kolejnym dzieciom. Ostatnią cechą kluczową jest praktyczność. Warto upewnić się, czy w naszym przyszłym wózku można wyjąć gondolę i zamontować fotelik samochodowy dla dziecka.

To ogromne usprawnienie przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą albo muszą więcej jeździć ze swoim maluszkiem.