Po pierwsze: bezpieczeństwo - jak jeździć z maluchem

Posted on 28/12/2018 7:24am

Pomimo iż samochody są w powszechnym użytkowaniu już wiele lat siedziska, w jakich przewozimy dzieciaczki to stosunkowe novum. Jest to na pewno efekt zwiększającej się świadomości związanej z bezpieczeństwem oraz konieczności: dziś jeździmy o wiele szybciej aniżeli kiedyś, zatem jest bardziej niebezpiecznie.

wyobrażenie - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
wizja - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Zakup fotelika dla dziecka to bardzo ważna sprawa, którą należy się zająć jeszcze przed narodzinami - wtedy mamy odpowiednio dużo czasu, by obejrzeć konkretne modele, przekonać się, czy pasują do naszego samochodu, porównać ceny, kupić dany model. Mimo iż niektóre typy, jak przykładowo fotelik maxi cosi, jak uważa producent, pasują do każdego samochodu, zawsze korzystniej jest to samodzielnie sprawdzić: samochody bywają różne, różne są również nasze oczekiwania, zatem to, co teoretycznie pasuje do naszego auta, w praktyce może sprawować się nieco gorzej. Zakup takiego fotelika opłaca się załatwić o wiele wcześniej. Czemu? Odpowiedź jest prosta - będzie on nam niezbędny w trakcie transportu maluszka do domu, a mimo że data porodu jest konkretna, nigdy nic nie wiadomo, dzidziuś może pojawić się wcześniej, a młody tata na pewno nie będzie miał głowy do wybierania fotelika. Jeśli już o tym mowa - opłaca się zainwestować w takie foteliki, które rosną wraz z dzieckiem, jak przykładowo fotelik romer.

W dzisiejszych czasach dostęp do nowych danych jest niezwykle ważny, zatem przeczytaj wpis z serwisu (https://www.sportsevents.pl/futbol/wyjazdy-na-mecze-liverpool/), gdyż mówi on o podobnej sprawie.

Mimo że są ciut droższe to jest to wydatek, który się opłaca: nie trzeba wymieniać fotelika po paru miesiącach.

Nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać, że zapewnianie naszym pociechom pełnego bezpieczeństwa w trakcie podróżowania to zupełna podstawa. Ważny jest nie jedynie odpowiednie siedzisko, lecz również jego prawidłowy montaż i spokojna jazda dopasowana to warunków panujących na drodze. Wówczas wtedy, kiedy jeździmy bezpiecznie, a dzieci siedzą w dostosowanych do nich siedziskach, ich bezpieczeństwo rośnie.