Odpowiedni upominek dla kilkuletniego malucha

Posted on 19/01/2018 4:00pm

Nabycie prezentu dla dziecka wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Kilkuletnie maluchy posiadają przeważnie sprecyzowane potrzeby i są w stanie wyrazić prawdziwą opinię na temat otrzymanego upominku. W jaki sposób więc poradzić sobie z takim kłopotem? Gdzie poszukiwać prezentów i co w efekcie nabyć niewielkiemu człowiekowi?

Zabawki dla dziewczynki
Author: Raoul Snyman
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia rozsądnym działaniem będzie wizyta u malucha i delikatne zapytanie o bieżące potrzeby? Jeżeli zależy nam na niespodziance, możemy tego typu rozmowę przeprowadzić z opiekunami dziecka - na tej stronie. Dobrym działaniem będzie również wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie z zabawkami, w którym znaleźć można całe mnóstwo ciekawych zabawek. I to zarówno tych przeznaczonych tylko do rozrywki, jak i tych o walorach edukacyjnych.

Pamiętajmy, że kupując zabawkę, trzeba zwrócić uwagę na wiek malucha. Jeżeli dziecko jest paroletnie zainteresować go może lego ninjago albo trójwymiarowe puzzle. W kontekście malutkich dzieci takiego typu pomysły mogą się nie sprawdzić, a nawet spowodować duże zagrożenie. Dlaczego? Ponieważ mogą stanowić zagrożenie. Niewielkiej wielkości puzzle, drobne elementy lub nawet lego ludziki mogą być przez dziecko połknięte. Przede wszystkim z tego względu winniśmy się kierować przy zakupie umieszczonymi na opakowaniach zabawek informacjami o wieku dzieci, dla których zabawka jest przeznaczona - pierwszy kroczek.

Oczywiście nie tylko zabawki mogą być dobrym pomysłem na prezent, ale większość maluchów zdecydowanie najbardziej preferuje właśnie zabawki. Nabyć możemy również ubranka, ale wcześniej powinniśmy dokładnie poznać wymiary dziecka i jego upodobania odnośnie garderoby. Niewielkie dzieci coraz częściej chcą się ubierać samemu i podejmować decyzję o wyborze odzieży .Tyczy się to przede wszystkim dziewczynek. Dobrze jest także wybierać upominki związane z zainteresowaniami malucha – możemy zdecydować się na sztalugi, instrument muzyczny, książeczkę bądź coś podobnego. Z pewnością taki upominek nie okaże się niewłaściwym.