Miejmy na uwadze, iż regularne wizyty u stomatologa są bardzo ważne. Regularność w tej dziedzinie zapewnia prawdziwe rezultaty

Posted on 03/02/2019 7:35am

Powtarzające się wizyty u dentysty są niezwykle istotne, gdyż dzięki nim troszczymy się o zdrowie zębów i dziąseł. Warto więc nie zapominać, że u eksperta trzeba pokazać się z reguły co pół roku. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to prawie pewne, że będziemy mieli mało ubytków, więc nie spotka nas leczenie czy usuwanie zębów.


dentysta
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Kontrola co pół roku, to normalna wizyta, która będzie się składać z dwóch części. Jednym z nich jest kontrola okresowa, drugą czyszczenie jamy ustnej. Trzeba udać do wybranego specjalisty jak stomatolog Wrocław. Po pierwsze dentysta powinien stwierdzić, czy w tkance zęba nie pojawiły się ubytki a także czy na zębach nie pozostała się płytka nazębna lub kamień nazębny. To znamienne, gdyż płytka nazębna jest bezbarwna i oblepiona warstwą bakterii.

Jeśli nie zostanie usunięta, może stwardnieć i zamienić się w kamień nazębny. Co więcej, szczotkowanie zębów czy czyszczenie ich nicią dentystyczną na pewno nie usunie kamienia nazębnego, a zbieranie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego może spowodować kłopoty ze zdrowiem jamy ustnej. Sprawdzany jest również stan dziąseł przy pomocy specjalnego urządzenia do mierzenia szpar między zębami a dziąsłami. Jak dziąsła są zdrowe, te odległości są po prostu płytkie, odwrotne w innej sytuacji, czyli w przypadku problemów z dziąsłami, stają się one wówczas głębsze.


Zapoznaj się z pełną ofertą - !

dentysta
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie, warto nie zapominać, że każdy wspaniały dentysta upomni, że szczotkowanie uzębienia,jak również czyszczenie ich nicią dentystyczną znacznie ułatwia likwidowanie płytki nazębnej, równocześnie w ten sposób nie usuniemy kamienia na zębach. W momencie usuwania z zębów z kamienia nazębnego ekspert stosuje specjalistyczne elementy, z kolei tego typu zabieg to skaling, czyli likwidowanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z naszych zębów. Po skalingu musimy zrobić zabieg polerowania powierzchni zębów. Z reguły do takiego celu używa się piaszczystą pastę. Służy on usuwaniu przebarwień z powierzchni zębów. To całkowite podstawy, o których należy pamiętać, jednocześnie szukajmy najlepszych ekspertów jak stomatolog we Wrocławiu.

Tags: badanie, kontrola, dziąsła, ubytki, skaling