Kilka użytecznych porad dla nowoczesnej mamy karmiącej, czyli co dobrze mieć w swoim niezbędniku, żeby nie pozwolić się zwariować

Posted on 09/04/2019 10:31am

Karmienie piersią nie jest takie przerażające, jak mogłoby się wydawać sądząc po historiach opowiadanych przez nasze matki czy kobiety na forach internetowych. Ale mimo, iż laktacja jest biologicznym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi bez trudu wykarmić swojego szkraba. Z tej przyczyny dzisiejsi producenci oferują bardzo wiele produktów wspierających świeże upieczone mamy karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą pozycją w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia.

Zajrzyj na naszą witrynę - tam czeka na Ciebie kompleksowy opis (https://sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Bransoletki-na-reke-147.html) nowego działu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z radością.

Jest on częścią bielizny, która ma być praktyczna oraz wygodna, gdyż młoda matka będzie go ubierać przez kilka (lub paręnaście!) następnych miesięcy tak za dnia, jak i nocą. Dlatego też w celu odpowiedniego doboru biustonosza warto udać się do profesjonalnego sklepu z bielizną laktacyjną. Dobrze dopasowany stanik do karmienia musi zapewnić zarówno duży komfort noszenia mamie, jak i łatwy dostęp do piersi dziecku. Innym usprawnieniem dla matek, które mają kłopoty z nawałem pokarmu będą specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one proste w użyciu, wyprodukowane z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie wchłaniają nadmiar pokarmu zapobiegając przemoczeniu biustonosza.
Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie - rogal do karmienia - mieszane, czyli takie, gdzie prócz mleka mamy niemowlę dostaje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą także wypróbować laktator elektryczny. Jest to urządzenie, które za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa mleko z piersi do odpowiedniego zbiorniczka, z którego po dokręceniu odpowiedniego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Pokarm można też zamrozić i trzymać na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie różni się od ręcznego zasadą działania, lecz jedynie tym, że jest na prąd i zasysa pokarm bez konieczności „pompowania”, czyli zaciskania rączki na zwykłym laktatorze.

Dla wielu matek może być to łatwiejszym rozwiązaniem, lecz te preferujące większą kontrolę nad mocą zasysania wybiorą pewnie odciągacz tradycyjny.