Karmienie naturalne - najwspanialsze, co każda matka może dać swoim dzieciom

Posted on 17/03/2018 7:52am

Mnóstwo książek napisano już o karmieniu piersią, wspominano o jego wspaniałym wpływie na noworodka oraz starsze pociechy, wskazywano, iż jest to całkowicie naturalne zachowanie, iż pozwala ono na wytworzenie się niepowtarzalnej więzi między matką a dzieckiem. Jednakże niemalże nic nie mówi się o tym, że takie karmienie nierzadko sprawia wielkie problemy.

akt - maluch
Author: Bartlomiej Mostek
Source: http://www.flickr.com
Na pewno nie ma mamy, jaka z całkowitą pewnością mogłaby stwierdzić, iż karmienie piersią nigdy nie sprawiło jej żadnego problemu - wszystkie mamy w pamięci mniej lub bardziej dramatyczne opowieści, jakich byłyśmy współuczestniczkami. Ten typ podawania dziecku mleka jest najkorzystniejszy dla dziecka, lecz mama, która się na to zdecyduje, musi liczyć się z wieloma wyrzeczeniami. Na przykład trzeba zrezygnować z pewnych produktów żywieniowych. Z takich organizacyjnych spraw - na pewno potrzebny będzie specjalistyczny biustonosz dla matek karmiących, jaki nie jedynie doskonale podtrzymuje przepełnione piersi, ale również ułatwia dyskretne karmienie (przedsiębiorstwa- www.fiorino.eu/sklep/rogale-do-karmienia) dziecka w miejscu publicznym. Te produkty da się kupić w zwykłych sieciówkach. Jednakże nie wszystkie popularne sklepy je mają, dlatego czasami niezbędne staje się odwiedzenie specjalistycznego sklepu. W tym miejscu na pewno zakupimy także inne fachowe urządzenia, jak przykładowo odciągacz pokarmu - warto w go zaopatrzyć przed rozwiązaniem, ponieważ wspaniale sprawdzi się podczas nawału pokarmu kilka dób po porodzie.

Produkty, jakie stworzone zostały dla mam karmiących naturalnie, to dziś bardzo szeroka oferta. Dzięki temu każda z kobiet ma możliwość znalezienia czegoś doskonałego dla siebie.