Języki obce – jak ważne są kiedy chcemy znaleźć pracę

Posted on 04/07/2018 3:17pm

Obserwując bieżącą sytuację na polskim rynku pracy, można zauważyć znaczącą poprawę. Od jakiegoś czasu słyszymy pozytywne opinie – sporo mówi się o tym, że sytuacja realnie się polepsza a stopa bezrobocia zmniejsza się – tym samym, coraz większa ilość osób ma szansę na znalezienie zatrudnienia.

Poleszpenie dotyczy całego kraju – liczba osób zatrudnionych wciąż rośnie, jednakże wiadomo jest, że największe szanse na dostanie zatrudnienia dostaniemy w większych aglomeracjach miejskich, gdzie życie biznesowe rozwija się - zobacz i porównaj - niezwykle dynamicznie. Z tego powodu też dużo osób wybiera wyjazd z własnego miasta w poszukiwaniu zatrudnienia bądź też pozostaje w mieście, w którym podjęła studia, by rozpocząć pracę. Jest to dość powszechne zjawisko, zwłaszcza pośród młodych osób, które co tylko skończyły edukację lub też kończą studia. Takie aglomeracje jak Kraków czy Warszawa są perfekcyjnymi miejscami na zaczęcie swojej kariery zawodowej, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę szanse jakie takie miasta nam oferują. Powstaje w nich coraz większa ilość korporacji, które zatrudniają wielu osobom – to korporacje właśnie bardzo często stają się pierwszą pracą osób po ukończonych studiach. Tam zdobywają potrzebne doświadczenie i mają szansę piąć się po szczeblach kariery. Jednak jeżeli wzrasta ilość osób zatrudnianych, automatycznie rośnie również liczba wymagań, jakie będą mieć wobec nas nasi przyszli pracodawcy. Jeżeli chodzi o korporacje, tam głównie patrzy się na zdolności językowe – im więcej języków się umie, tym większe szanse na dostanie zatrudnienia.

kurs języka polskiego dla obcokrajowców
Author: Moose.pl
Source: www.moose.pl
Skoro mówiliśmy już o polepszeniu się sytuacji na polskim rynku pracy, należy także dodać, iż w związku z tą poprawą, do Polski przyjeżdża coraz większa liczba obcokrajowców – głównie Hiszpanów, czy Włochów, którzy szukają tu pracy. Jest to zjawisko dostrzegalne szczególnie w większych miastach takich jak Warszawa, Kraków. Głównie znajdują oni zatrudnienie jako native speakerzy – czyli nauczyciele języków obcych, jednak skoro są w Polsce, muszą nauczyć się mówić po Polsku. Z tego powodu też powstaje coraz większa ilość miejsc gdzie obcokrajowcy mogą nauczyć się naszego języka – szkoły te oblepione są szyldami język polski dla obcokrajowców – lub polish for foreigners, tak by prościej było im odnaleźć taką szkołę. Naturalnie większość takich szkół znajduje się w sporych miastach, dlatego też gdy chcemy znaleźć szkołę, która oferuje język polski dla obcokrajowców warszawa Kraków, czy inne spore miasta będą odpowiednimi miejscami, gdzie można zacząć poszukiwania. Na pewno uda nam się coś znaleźć. Szczególnie, że ilość tych szkół, które oferują język polski dla obcokrajowców ciągle zwiększa się i coraz prościej znaleźć takie miejsce gdzie obcojęzyczni mogą uczyć się (ważny link) języka polskiego.

Informacja o poprawie sytuacji na polskim rynku pracy jest niezwykle optymistyczna, jednakże sprawia to, iż musimy zatroszczyć się o nasze wykształcenie i starać się polepszyć swoje kwalifikacje.