Jakie najlepiej wybrać krzesełko do karmienia dla naszej pociechy? Na co zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Posted on 29/01/2018 12:28pm

Karmienie dziecka raczej nie należy do najprostszych zadań. Dziecko zaczyna poznawać świat, bez przerwy coś go intryguje, jest ruchliwe, a to wszystko ma wpływ na to, że ciężko je zdyscyplinować. Takie krzesełko do karmienia rozwiązuje taki kłopot, bardzo ułatwia podawanie niemowlakowi posiłków. Lecz na jakie się zdecydować, o jakich sprawach trzeba wiedzieć?

odbicie - czas
Author: Dawid Dawidowski
Source: http://www.flickr.com
Tego typu krzesełka najkorzystniej kupować w sklepach, w jakich odnajdziemy również inne rodzaje fotelików, na przykład podróżne takie jak fotelik maxi cosi. Są naprawdę wygodne i tego typu model bez wątpienia warto wybrać. Jak zaś chodzi o karmienie to są różnorodne typy, tj. krzesełka klasyczne, krzesełka składane, krzesełka nadstawka a także mocowane do blatu. Takie pierwsze to krzesełka wolnostojące, jakie zajmują dość dużo miejsca. Są jednakże naprawdę praktyczne, ponieważ bardzo często umożliwiają regulację siedziska oraz tacki, jesteśmy w stanie także je przenosić w dowolne miejsce w domu.

Określone modele mają specjalny stolik do rysowania. Najlepsze typy takich krzesełek mają kółeczka, dzięki którym możliwy jest transport. Następne drewniane krzesełka do karmienia to modele składane. Ich najbardziej istotną zaletą jest to, że po skończonym posiłku jesteśmy w stanie je z łatwością złożyć, więc nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Dobre są także dla rodziców, jacy często podróżują, ponieważ na przykład klasyczne siedzonko raczej nie zmieści się w bagażniku samochodu osobowego.

Inny rodzaj to krzesełko nadstawka, czyli bardzo nowatorskie rozwiązanie, dzięki jakiemu dziecko jest w stanie jeść wspólnie z rodzicami. To bardzo łatwe, gdyż powinniśmy jedynie dopiąć siedzisko do standardowego jadalnianego krzesła i gotowe. Określone modele mają również doczepione nóżki, mogą więc być jak klasyczne krzesełko do karmienia. Następny model to krzesełko mocowane do blatu, które jest tak przymocowane przy pomocy antypoślizgowych zaczepów. Za ich sprawą dziecko może spożywać posiłek wspólnie z rodzicami. Najlepiej jednak pamiętać, iż stół powinien być odpowiednio ciężki, by mógł utrzymać ciężar dziecka i krzesełka. Jak wybieramy tego typu model to musi to być warunek konieczny.