Jaki praktyczny i atrakcyjny podarunek kupić dla małego dziecka?

Posted on 11/09/2018 4:15pm

Wybór podarunku dla dziecka wbrew pozorom nie jest prosty, dlatego, że przy zakupie idealnej zabawki należy sugerować się paroma zasadami, dzięki którym prezent okaże się być trafiony.

Hurtownia - wszystko po 5zł
Author: Nicholas Eckhart
Source: http://www.flickr.com
Podarek powinien być przemyślany, ponieważ maluch na każdym etapie swego życia nabywa nowe sprawności, dlatego też zabawka musi mu w tym pomagać. Więc jaka jest właściwa zabawka dla malucha? Bez znaczenia czy chodzi np. o artykuły po 5 zł albo kosztowniejsze istotna zasada to taka, aby dana zabawka była dobrana do wieku dziecka. Znajdując sklep wszystko po 5 zł czy sklep w większej galerii handlowej istotne jest, by wybrany artykuł wpływał pozytywnie na kreatywność dziecka, wzmacniał prawidłowy rozwój dziecka, lecz również był zajmujący dla dziecka (więcej na tej stronie).

Dla mniejszych dzieci nie warto kupować podarunków, które mogą wprowadzić zbyt wiele bodźców, dlatego, że ich nadmiar może spowodować znużenie u dziecka, a także źle wpłynąć na jego układ neurologiczny. Artykuły po 5 zł czy droższe, ale najchętniej kupowane są książki edukacyjne przykładowo z ilustracjami zwierzątek, albo wszystkie dźwiękowe zabawki. Dla dzieci starszych polecane są produkty, które w prawidłowy sposób będą wzmacniały rozwój mowy, ale też motoryki małej, więc funkcjonowanie dłoni np. właściwe złapanie palcami

Każde zabawki albo artykuły po 5 zł czy znacznie kosztowniejsze powinny być sumiennie wykonane, z surowców bezpiecznych dla każdego malucha, ponieważ wszelkie niedoskonałości mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Dlatego też tak ważne jest to, by kontrolować czy dana zabawka ma właściwy atest. Istotne jest też to, aby farbki wykorzystane do pomalowania artykułu były niegroźne nie tylko dla natury, ale głównie dla dziecka. Przy wyborze podarunku zatem należy sugerować się głównie wiekiem dziecka, ale także jego aktualnymi potrzebami, a przede wszystkim umiejętnościami (czytaj więcej).