Jak ubierać dziecko o różnych porach roku? O jakich kwestiach obowiązkowo pamiętać? Co jest ważne?

Posted on 22/11/2017 1:16pm

Grunt to najlepiej się ubrać w każdym czasie. Jak będziemy mieć to na uwadze to mamy zapewniony komfort, a co się z tym wiąże lepsze zdrowie. I choć klimat się w naszym kraju zmienia, to jednak pory roku pozostają takie same, to oznacza, iż przez około pół roku mamy okres bardziej ciepły, a następnie pojawia się zimno, niekoniecznie śniegi i mrozy, lecz jednak taką temperaturę, iż obowiązkowo trzeba się porządnie ubrać.

spodnie narciarnie dziecięce
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Jak powinny się ubierać o każdej porze roku? To może wydawać się pytanie dość banalne, lecz na pewno takie nie jest, bo nie zawsze wiemy, czy odpowiednio to robimy. Najzwyczajniej mamy konkretne przyzwyczajenia z dzieciństwa, których rodzice na nas nauczyli w dzieciństwie, a nie zawsze one są dobre. Szczególnie to istotne, kiedy sami mamy dzieci oraz powinniśmy je nauczyć odpowiednich nawyków. Miejmy na uwadze więc, że w zimę niezbędne są kurtki puchowe dla dzieci (sprawdź ofertę), gdyż one zapewniają maksymalne zachowanie ciepła, a to przecież konieczne o tej porze roku.

Powinny one być wykonane z najbardziej odpowiednich materiałów, na tym bowiem nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli nasze dziecko jeździ na nartach, to również sprzęt powinien być dobry, solidny, nie warto nabywać najtańszego. Najlepsze spodnie narciarskie dziecięce (polecane), kurtka, rękawiczki - to podstawa, by nasze dziecko było w stanie komfortowo i bezpiecznie jeździć. Niezbędny jest polar, taka warstwa pod kurtką, nie może zbyt gruba, gdyż będzie krępować ruchy. Obecnie na szczęście istnieje odzież termiczna, czyli cienka, lecz ze specjalnymi właściwościami, jaka powstrzymuje zimno, sprawiająca, że nie pocimy się tak mocno, gdyż wilgoć jest skutecznie odprowadzana.

Z drugiej strony właściwe buty są podstawą, zwłaszcza jak często bierzemy dziecko na przechadzki w góry. Nie można pozwolić, ażeby się szybko zniechęciło przez źle dopasowane obuwie. W okresie letnio-wiosennym sprawa jest o wiele prostsza, bo wtedy nie trzeba nie wiadomo, w jaki sposób się ubierać. Miejmy na uwadze jednakowoż, iż ten okres może być dosyć zdradliwy, gdyż bywają bardziej chłodne dni, a wtedy łatwo o przeziębienie. Pamiętajmy więc, że i w takiej sytuacji musimy myśleć o dobrym, ciepłym ubiorze.