Jak nauczyć się płynnej gry na gitarze bądź też perkusji zaczynając od samego początku

Posted on 15/03/2018 3:45pm

Granie na jakimś instrumencie muzycznym może okazać się niesamowitą frajdą. Każdy, kto choć raz miała przykładowo w rękach gitarę, wie jaką radość wywołuje wydobywanie melodii z konkretnego instrumentu. Gdy już nauczymy się grać mały fragment naszej ulubionej piosenki, będziemy mieć wielką satysfakcję. Natomiast kiedy już w pełni opanujemy cały utwór i będziemy w stanie pochwalić się przed znajomymi, to zadowolenie będzie naprawdę spore.

gra na perkusji dla początkujących
Author: bigdrumthump.com
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie, zaraz obok grania na gitarze, wielką popularność zdobywa perkusja (zobacz). Nie jest to jednak instrument łatwy do opanowania. Co prawda, perkusja dla początkujących jest możliwa do zakupienia dla każdego za nieduże pieniądze, to jednak cała sztuka polega na regularnych treningach. Tylko w taki sposób będziemy czynić jakieś zauważalne postępy. Mamy więc możliwość aby rozejrzeć się za jakimś ciekawym zestawem, który będziemy w stanie zamontować u siebie w domu. gra na perkusji daje naprawdę dużo satysfakcji, gdy opanujemy chociażby podstawy. Należy nadmienić, że raczej trudno jest opanować grać wyłącznie na własną rękę, jednak nie jest to niemożliwe. Dobrze jest zainwestować w jakiś kurs lub też chodzić regularnie na lekcję gry. Na takich zajęciach opanujemy wszystkie tajniki gry na bębnach, nauczymy się podstawowych technik jak i rytmiki.

Bardzo dobrym pomysłem jest zawsze podpatrywanie profesjonalnych muzyków. Dzięki temu możemy sprawdzić jak grają i jakie techniki wykorzystują a następnie spróbować je wpleść do własnej gry. Na koniec najważniejsza sprawa - żeby cieszyć się piękną grą na bębnach trzeba przede wszystkim nauczyć się konsekwencji i uzbroić się w cierpliwość. Jeśli przyłożymy się właściwie do ćwiczeń, to rezultaty pojawią się prędzej czy później. Jeśli nie możemy w określonej chwili pozwolić sobie na użycie perkusji a mamy ochotę poćwiczyć (na przykład w nocy), to mamy możliwość nabyć specjalną podstawkę, o którą będziemy mogli uderzać pałeczkami. Niewątpliwą zaletą tego gadżetu jest fakt, iż możemy zabierać tego typu podstawkę w podróż i ćwiczyć niemal w każdych możliwych warunkach. Dobrze jest także czytać konkretne magazyny traktujące właśnie o grze na perkusji.