Jak najlepiej rozliczyć PIT i komu dać 1%? Co należy wiedzieć na ten temat?

Posted on 01/03/2019 2:20pm

Rozliczenie PIT-u to nie tylko obowiązek, o którym musi wiedzieć każdy z nas, choć wiadomym jest, że przez to każdego roku wypełniamy tego rodzaju deklarację. To powoduje, że można przeznaczyć jeden procent na jakąś charytatywną organizację, to automatycznie jesteśmy pomocny i to jak się wydaje jest w tym miejscu najistotniejsze. Niby tego rodzaju suchy dokument urzędowy, a niesie za sobą tak dużo pozytywnego. Dlaczego to takie istotne i jak wypełnić, by przekazać 1%?

Chore dzieci grające na kosnoli
Author: The Bakken Museum
Source: http://www.flickr.com
Istnieje wiele organizacji, które chętnie przyjmą od nas ten mały dar, który i tak nas nic nie kosztuje. Fundacja na rzecz dzieci szczególnie czeka na taką pomoc, bo potrzeby są bardzo duże, tak więc i coraz więcej osób ofiaruje 1% podatku, tym lepiej. Taka pomoc nic nie kosztuje, gdyż te środki i tak do nas nie wracają, więc możemy i warto pomagać. Jeśli przekażemy tego rodzaju środki pieniężne, to możemy być pewni, że więcej dzieci będzie chodziło szczęśliwych, będą zapewnione ich elementarne potrzeby.

Każdy choć z odrobiną dobrej woli musi się na to zdecydować. Jak pragniemy szybko przekazać pieniądze to najlepiej skorzystać z nowatorskich sposobów rozliczania. A jeśli pit online jest najlepszym i najszybszym sposobem, z pewnością zdecydowanie efektywniejszym niż sposób tradycyjny. Dawniej trzeba było wypełniać druki i popełniać przy tym błędy, obecnie wypełnianie online jest tak intuicyjne i łatwe, iż praktycznie nikomu to nie grozi. Każdy jest w stanie sobie z tym dać radę, więc nie dziwi jakoś mocno, że coraz więcej osób to wybiera.

Podobnie jeżeli mówimy o przekazaniu jednego procenta, to także jest to bardzo łatwe, bo jest od tego jedno pole, w jakie wpisuje się organizację, na jakiej konto należy przekazać tę drobną kwotę. Jeżeli w obecnym roku przygotowujemy się do wypełnienia PIT-u i jeszcze nie zdajemy sobie sprawę, jak planujemy to wypełnić, to z pewnością lepiej jak wybierzemy cyfrową wersję, oszczędzimy sobie dzięki temu wielu kłopotów jak i zmartwień. Szczególnie, iż wypełnianie online jest całkowicie darmowe, więc szkoda, jakbyśmy z tego nie skorzystali.