Drobne akcesoria dla młodych rodziców, które pomogą przy pielęgnacji niemowlęcia

Posted on 31/03/2018 7:32am

Wkrótce staniecie się szczęśliwymi rodzicami małej, bezbronnej i słodkiej istotki. Przygotujcie się jednak na niełatwy czas, bowiem wasz malutki noworodek już od pierwszych momentów życia zagwarantuje wam zapewne surowe warunki współpracy i stanie się dla swoich rodziców surowym partnerem. Z tego powodu warto już wcześniej przygotować listę rzeczy potrzebnych przy pielęgnacji najmłodszego członka rodziny.

Droższe sprzęty, czyli wózeczek, fotelik do auta, łóżeczko, czy bujaczek stanowią poniekąd pierwszą potrzebę i mają pierwszeństwo jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Dobrze jest więc skupić się na aspektach mniej oczywistych i nietypowych, które mimo wszystko czasem okazują się zasadnicze, gdy w grę wchodzi komfort niemowlęcia oraz jego rodziców.
Jeśli przyszła mama zamierza karmić swoje niemowlę naturalnie, może przemysleć przeglądnięcie oferty dodatkowych przyborów przydatnych podczas laktacji. Na pozór wydawałoby się, że wiele z nich to zbyteczne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednak w tym szczególnym przypadku jest inaczej. Odpowiedni laktator może wyraźnie pomóc młodej mamie zarówno w pobudzeniu czy podtrzymaniu laktacji, jak i ustrzec przed skutkami tzw. nawału pokarmu albo jego zastoju. Dlatego dobrze jest wyposażyć się w markowy odciągacz pokarmu, by zabezpieczyć się na wypadek, gdy maluch nie ma ochoty ssać piersi, a pokarm napływa w szybkim tempie.

akcesoria - malunek
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym rozwiązaniem, które pomoże świeżo upieczonym mamie i tacie utrzymać spokój w pierwszych tygodniach życia ich dziecka jest monitor oddechu. Dzięki niemu rodzice będą mieli możliwość kontrolowania na bieżąco, czy oddech dziecka jest regularny. Jeśli przerwa między oddechami wyniesie więcej niż paręnaście sekund, monitor oddechu załącza alarm akustyczny i wibracyjny.

W ten sposób rodzice uzyskują jednocześnie większy nadzór w razie, gdy z niemowlakiem stało się coś złego, jak również większy spokój i swobodę, ponieważ nie są zmuszeni co rusz pochylać się nad łóżeczkiem i sprawdzać, czy uśpione maleństwo oddycha prawidłowo.