Dlaczego warto nabyć urządzenie do odmierzania oddechu malucha i czym jest nosidełko?

Posted on 05/04/2018 7:48am

Jesteś rodzicem i martwisz się o swe maleństwo? Przydałby się Ci monitor oddechu? Zobacz co oferuje w tym zakresie rynek!

Monitor oddechu jest takim ważnym sprzętem, które to polecane jest dla życia\bezpieczeństwa każdego dzidziusia. Tzw. Syndrom Nagłej Śmierci Łóżeczkowej ( tj. SIDS) może w końcu pojawić się nawet u całkiem zdrowego maleństwa. Przedmiot ten jest szczególnie absolutnie niezbędne dla wcześniaków a także noworodków z niewielka wagą ciała. Dzięki przedmiotowi którym jest monitor oddechu można posiadać pewność oraz spokój, że nasz największy skarb oddycha prawidłowo. A przed czym szczególnie monitor oddechu chroni? To sprzęt, jaki skutecznie ostrzega rodziców o tym, że ich dziecko przestało oddychać czy też żeilość jego oddechów stała się zbyt mała. Tak się składa, że w ciągu pierwszego roku swojego życia dziecko oddycha w sposób szczególnie nieregularny.

Bawiące się dzieci
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Zdarzają się też niefortunne przypadki, że nasze dziecko zapomni o oddychaniu. Tragedia taka może być spowodowana też rozmaitą przyczyną przykładowo: zadławienie, połknięcie małego przedmiotu lub wymioty. Urządzenie którym jest monitor oddechu poprzez cały czas kontroluje oddychanie i ruchy naszego malucha. Co ciekawe, monitor oddechu nie ma nawet żadnego fizycznego styku ze skórą niemowlaka, dlatego właśnie jest tak zupełnie bezpieczne w zastosowaniu. A w jaki sposób działa? Konkretnie mocny alarm pojawia się w sytuacji, kiedy dziecko przestaje oddychać lub też gdy ilość oddechów spadnie niżej niż osiem na minutę. W tego typu dokładnie sytuacji zazwyczaj już nawet sam dźwięk urządzenia powoduje obudzenie się dziecka oraz powtórne jego oddychanie. Po załączeniu sprzętu należy jak najszybciej sprawdzić, co takiego robi dziecko.

Pomocne przy sprawowaniu opieki nad dzieckiem może być również nosidełko. Bo wreszcie dobre nosidełko może bardzo polepszyć wygodę życia zarówno Tobie jak również Twojemu dziecku. Istotnym kryterium przy jego odpowiednim doborze jest na pewno bezpieczeństwo malucha. Jeżeli wskazany rodzic nie zna, co to jest nosidełko ergonomiczne, jak również dlaczego certyfikat jest tak istotny, powinien szybko pozyskać te informacje. Warto wiedzieć, że prawie każde nosidełko ma także szczególny pas biodrowy, który to sprawia, że ogrom ciała jest rozkładany praktycznie, a więc dorosły nie będzie musiał się bać o swój kręgosłup.

Przykładowe nosidełka standardowe pozwalają na noszenie swego malucha głównie w pozie siedzącej (żabki), tj. twarzą do rodzica.