Dlaczego najlepiej przekazać jeden procent organizacji charytatywnej? Jakie są tego zalety? Jak to zrobić?

Posted on 01/03/2019 2:20pm

Co roku, przy okazji rozliczania PIT-u jesteśmy w stanie przekazać jeden procent podatku na określoną organizacje. To naprawdę proste, nic nie kosztuje, najlepiej więc o tym pamiętać. 1 procent trafia na konto organizacji charytatywnych, jakie są pomocne najbardziej potrzebującym, jest to skromna, ale jakże wielka pomoc. Całe szczęście każdy jest w stanie dać taki symboliczny procent, dzięki czemu potrzebujący mogą uzyskać pomoc.

Przekazanie 1% podatku jest najlepszym sposobem pomocy dla organizacji, której działanie i profil działalności jest bliska darczyńcowi. To wręcz genialny w swojej prostocie sposób, ażeby pomagać. Jak można to zrobić? Trzeba jedynie wypełnić specjalną rubrykę w rocznym rozliczeniu. Tak, to tak bardzo łatwe. Pieniądze lądują tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji podpisuje umowę z NFZ, aby zdobyć konieczne środki na funkcjonowanie, ale to niestety nie jest wystarczające, więc też przekazanie jednego procenta podatku jest tak ważne.

Rozliczanie PIT na komputerze
Source: pixabay.com
Co do samego wypełnienia, to jak pisaliśmy jest to naprawdę proste, a być może jeszcze mniej zajmujące, kiedy skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania deklaracji podatkowej. Służy do tego darmowy program do rozliczenia PITów za 2016r, jaki intuicyjnie, całkowicie automatycznie oraz bezproblemowo umożliwia na jak i bezbłędne rozliczenie PIT-u. 1% to specyficzne wsparcie, bo datek nie jest przekazywany fizycznie, co znaczy, że darczyńca nie musi sięgać do kieszeni, by wyciągnąć parę złotych. Nie jest to więc impulsywne, nieprzemyślane działanie, a wręcz przeciwnie, darczyńca świadomie zdaje sobie sprawę, komu udziela pomocy.

W ten sposób udzielona pomoc jest bardziej cenna, ponieważ darczyńca zdaje sobie sprawę, że te pieniądze będą trafiać tam, gdzie mają trafić, tak więc jego pomoc nie pójdzie na marne. 1% to niby mała kwota, ale jak ją pomnożymy przez liczbę kilkudziesięciu tyś.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie ciekawy i chcesz uzyskać większą ilość informacji na przedstawiany temat, to pojawiła się polecana strona www (http://www.extratel.com.pl/), którą dobrze jest zobaczyć.

podatników to może uzbierać się bez wątpienia duża suma pieniędzy. Dzięki tym pieniądzom można zakupić większą ilość sprzętu, więcej dzieci może skorzystać z niezbędnej rehabilitacji, to same plusy. A najlepsze jest to, że większość z nas może udzielić tego typu pomocy, najlepiej więc o tym pamiętać.