Co mamy sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy to dobra forma integrowania się?

Posted on 31/03/2018 7:43am

Escape Room to coraz mocniej ceniona rozrywka. Ma korzenie w świecie wirtualnych gier, gdyż w 1988 roku powstała pierwsza tego gatunku gra. Była oparta wyłącznie na tekście, który pokazywał się na ekranie monitora. Sama treść przygody, czyli opisu pomieszczenia, jak również innych części składowych, była w zupełności wystarczająca, żeby grający w taką grę człowiek świetnie się bawił i dążył do celu ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Obecnie można na nowo to przeżywać.

Escape Rooms w Gdańsku
Author: thornet_
Source: http://www.flickr.com
To właśnie najistotniejsze w tej grze, dokładnie o to chodziło od początku, aby uciec z danego pokoju, a było to możliwe tylko po rozwiązaniu każdej zagadki i zagadek obrazkowych. Następne lata to ewolucja tej świetnej gry online, lecz nikt się nie spodziewał, iż stanie się ona prawdziwym doświadczeniem, a Gracz sprzed komputera może teraz w realnym świecie wejść do tajemniczego pokoju, żeby spróbować swoich sił i przekonać się, czy aby da radę zadaniu i uda się mu uciec z pomieszczenia przed upływem czasu.

Popularność tej rozgrywki bardzo szybko rozlała się po całym świecie, więc także w Polsce mamy wiele miejsc, w których można takiej rozgrywki popróbować. W szczególności jest to cenione w dużych miastach, a takie miejsce, jak na przykład Escape rooms Gdańsk jest właściwym wyborem. Nie dziwi to, iż ludzie się na to decydują, gdyż taka zabawa naprawdę wciąga, a do tego jest to doskonała rozrywka dla większej grupy osób. Tak samo więc można stwierdzić, iż jak chodzi nam o zabawy integracyjne Gdańsk ma sporo do zaoferowania, a Escape room to z pewnością świetny pomysł na każdą integrację.

Przez to, iż możemy wspólnie współpracować, wyszukać wyjście, to poznajemy charaktery ludzi, którzy są dla nas jeszcze nieznani, gdyż przykładowo rozpoczęliśmy dopiero z nimi pracę czy studia, dzięki czemu można się lepiej poznać. Każdy inaczej zareaguje na podobne zadania, warto poznać słabe i mocne cechy tej osoby w podobnej sytuacji. To wpływa na lepsze kontakty każdej grupy. Pewne osoby mają opory przed taką zabawą, obawiają się, że rzeczywiście z takiego pomieszczenia już nie wyjdą. To zapewne wina takich filmów, jak Cube, w którym ludzie rzeczywiście nie dali rady wyjść. Film to jednakże tylko film, tu jest po prostu czysta zabawa, z której warto skorzystać.